• Telefon: +90 850 302 35 70
  • info@glintnedir.com

Kimyasallar neler Yapıyor?

Hastane ve okul koridorlarında gezerken burnumuzun direğini sızlatan ve bizi rahatsız eden kokuları hatırlıyorsunuzdur; hatta üzgünüm ki bir sonraki gidişinizde de aynı kokunun varlığına şahitlik edecek ve ondan rahatsız olacaksınız. Artık hepimiz bilmeliyiz ki, bu duruma dair rahatsızlık duymamız gereken tek şey yaydıkları iğrenç kokular değil.

 

Bugünlerde, artık temizlik için kullandığımız ürünlerin içerdiği kimyasalların doğaya ve insan sağlığına verdikleri zararlar gözardı edilemeyecek boyulara ulaştığı halde; kullanımlarına kısıtlamalar getirmekten geri duruyor ve tercih etmemiz gereken alternatifleri de görmezden geliyoruz. Kimyasal içerikli temizleyiciler yerine, tamamen doğal ve yerli üretim Glint ürünlerini tercih edebilirsiniz.

 

Temas ettikleri andan cildimize yaydıkları kanserojen maddeler bir kenara, soluduğumuz anda ciğerlerimize verdikleri zararlar dahi azımsanamaz halde. Sokaklara, denizlere döktüğümüz temizlik ürünlerinin verdikleri zararlar ise insan sağlığına verdiğinden çok daha fazlasını doğaya ve canlılara veriyor. Deniz kirliliği sebebiyle birçok deniz canlıslının yaşamının yitirmesinin yegane sebebi biziz. Bu ürünlerin havaya yaydığı gazlar sebebiyle oluşan asit yağmurları ise: içme suyuna, ağaçlara, canlıların ciltlerine ve çok daha fazlasına verdiği zararlar dolayısıyla, dünyayı yaşanamayacak hale getirmeye hız kesmeden, hatta hızını arttırarak devam ediyor.

 

Sokaklara döktüğümüz kimyasallar yüzünden zehirlenen minik dostlarımızın yaşam alanlarını daraltmış olmamız bir yana, şehirlerde yaşamaya ayak uydurmayı başarmış olanları da sanki canlarına kast etmek istercesine zehirliyoruz. Kendi sağlığımız, hatta çocuklarımızın sağlığı bir yana, yaşanabilecek bir dünya için bilinçsiz davranış ve kullanımlarımıza son vermemiz, artık bir zorunluluk haline geldi.

 

Çevremizi değiştirmeye, kendimizi değiştirerek başlayabiliriz. Temizlikten kozmetiğe, kimyasal kullanımını reddeder ve doğal alternatifleri tercih edersek, bu çılgınlığın önüne geçebilir, hatta tersine bile çevirebiliriz.

Glint tamamiyle bitkisel