• Telefon: +90 850 302 35 70
  • info@glintnedir.com

Küresel Isınma

Bugünlerde, hepimizin endişe içinde duyduğu; fakat kulak tıkadığı bir kavram: Küresel Isınma.

Yeryüzündeki sıcaklığın haddinden fazla artışına sebep olmamız yüzünden ortaya çıkan bu kavram, aslında hayatımızı doğrudan etkisi altına almış, kullanımına hepimizi aşina etmiş; fakat bizden çok uzakta gibi görünen bir gerçektir. Ateşin keşfi ile başlayan “ısıtma” furyamız, yalnızca soğuk havalarda ısınmak için kullandığımız doğal gaz ve soba ile varlığını sürdürmüyor. Sanayinin içinde olduğu her alanda, hatta kozmetik ürünlerinin yapımında bile, doğaya büyük zararlar veriyoruz. Atmosferdeki karbondioksit seviyesinin 1832 yılından 2013 yılına kadar 284 ppm’den 397 ppm’ e yükselmiş olması, bu durumun içler acısı bir örneğidir ve diğer sorunlara emsal teşkil etmektedir.

Kozmetik ürünlerin içinde bulunan kimyasalların girdikleri tepkimeler sonucu ortaya çıkarttıkları ısı, söylenilenin aksine; içinde bulunduğumuz dünyayı yaşanamaz hale getiriyorlar. Başlarda önemsizmiş gibi gözüken, gözardı edilmeye çalışılan ve sayesinde milyarlar kazanılan kozmetik ürünler, dünyamıza verdiklerinin yanında, insan sağlığına da fazlasıyla zarar veriyor. Ürünlerin raf ömürlerini uzatmak için kullanılan ve neredeyse her birinde bulunan Paraben’in insan sağlığına zararları üzerine yapılan sayısız araştırma, aslında sağlığımız için kulandığımız birçok ürünün bize ne kadar zarar verdiğini gözler önüne seriyor.

Ürünlerin içindekiler kısmında yer alan FD&C ve D&C ile başlayan yazılar, ürünlerin yapay renklendirici kapsamına giren kimyasallar içerdiğini gösterir. Bu tür kimyasalların, kansere davetiye verdiği ispatlanmıştır. Cilt bakımımızı sağlamak için, ille de kanserojen maddelere davetiye vermek zorunda değiliz. İçeriğinde kimysal bulunmayan, tamamiyle bitkisel ve doğal ürünleri tercih etmemiz: hem cildimiz, hem sağlığımız, hem de içinde birlikte yaşadığımız dünya için, artık tercih olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline gelmeye başladı. Sanayiilerine rağmen kimyasal üretimine kısıtlamalar getirmeye başlayan Avrupa ülkelerinin başlattığı bu furyaya, tamamen doğal ve yerli Glint ürünleri ile siz de katılın!