• Telefon: +90 850 302 35 70
  • info@glintnedir.com

Zehirleyen tehlike

​Eşinizi çocuklarınızı ve sizi her gün zehirleyen tehlikenin farkına varın!
Kimyasal içerikli temizleyiciler yerine, tamamen doğal bileşenlerden üretilen Yerli Glint ürünlerini tercih edin!

 

Yaşadığımız çevre ve eve zarar veren, küresel ısınmanın şiddetlenmesine de sebep olan kimyasal bileşenlerden oluşan temizleyicilerin, azımsanmayacak derecelere varan zararlarından bahsedeceğimiz bu yazıyı okuduktan sonra, evinize sokmak dahi istemeyeceksiniz.

 

İngiltere’nin Londra şehrinde yapılan bir araştırmaya göre, çeşitli evlerden, lokanta ve yemekhanelerden alınan deterjanla yıkanmış ve kullanılmaya hazır yemek kaplarında 0,199 – 0,663 mg./lt. deterjan saptanmıştır. Yeterince iyi durulanmamış yemek kaplarından yemek yiyenler, günde yaklaşık olarak 75mg deterjana doğrudan maruz kalmaktalar. Bu oran, sizi yavaş yavaş öldürmeye yetmekte ve maalesef, sessiz katillerimiz bizi her gün içten içe öldürmekteler.

 

Kullandığımız deterjanlar, mikroplara ve lekelere verdikleri zararı, akciğerlerimize, karaciğerimize ve beynimize de veriyor! Vücudumuza ve bünyemize yabancı olan bu kimyasal içerikli temizleyiciler, baş gösteren birçok hastalığın da sebebi olarak kabul edilmekteler.

 

Günlük yaşantımızda, bizi sessizce katleden birçok etmene maruz kalıyor olsak da, onları umursamıyor ve kaale almıyoruz. Halbuki, çözüm sanıldığı kadar zor değil. Kozmetikten temizliğe, doğal bileşenler ile üretilen ürünleri kullanmak, davetiye verdiğimiz birçok hastalık ile aramızın açılmasını sağlamakta.

 

Sokaklara, caddelere ve lağımlara dökülen deterjanlı sular, buharlaştıktan sonra asit yağmurlarına dönerek cildimize, bitki örtümüze ve dünyada bizimle birlikte yaşayan küçük dostlarımıza zarar vererek, onları zorlu bir yaşam mücadelesinin içine atmakta. Filtrelenmeden içme suyumuza ve deniz suyuna bulaşan kimyasallar, böbrek rahatsızlıklarına, akciğer ve karaciğer kanserine doğrudan meydan hazırladığı gibi, birçok kanser türünün oluşumunda da katkı sağlıyor.

 

Ülkemizde üretilen deterjanlara yakın zamana kadar katılan dedosil benzen (DDB) maddesi, kimyasal yapısı sebebiyle topraktaki bakteri ve enzimlerin de etkisiyle fazlasıyla zor çözünmekte ve dolayısıyla da doğada giderek birikmekte idi. Bu tehlikeli gidişi durdurmak için DDB ülkemizde yasaklanmış olsa da, bugüne kadar birikmiş olan DDB’nin doğaya ve insan sağlığına verdiği, vereceği zarar tekrar tekrar hatırlatılmalı ve tartışılmalıdır. Eğer yıllar öncesinde bilinçli davranmış olsaydık, kanserden çok daha uzak kalır ve bizden sonraki nesillere daha temiz, yaşanılabilir bir dünya bırakabilirdik. Tablo pek iç açıcı görünmese de, bunun için hala geç kalmış değiliz. Kimyasal içerikli temizleyiciler yerine, doğal bileşenlerden üretilen yerli Glint ürünlerini tercih ederek, tehlikeleri ve zararları saymakla bitmeyecek sessiz katillerimize son, diyebilirsiniz!